Hospicer og Kontakter

Web-ansvarlig
Rikke Storm
Mail til web-ansvarlige

HOSPICE ADRESSELISTE OG TOVHOLDERE

Herunder findes oversigt med adresser på landets hospicer, fordelt på regioner, samt navne på tovholdere.

JYLLAND

Hospice Vendsyssel
Suderbovej 85
9900 Frederikshavn

TOVHOLDERE:

Anna Frandsen 98435219 anna.benny.frandsen@gmail.com
Vibeke Bach Hansen 40594301 viku@webspeed.dk


Kamillianergaardens Hospice
Kastetvej 3
9000 Aalborg

TOVHOLDER:

Helen Larsen 98241068 helen@ecdk.dk


Hospice Limfjord
Kompagnigade 11
7800 Skive

TOVHOLDERE:

Kirsten Pedersen 97521610 kirstenpedersen@mail.tele.dk
Anna Påske Nørgaard 97522560 ajpn@webspeed.dk


Hospice Randers
Vestergade 62
8900 Randers C

TOVHOLDERE:

Annie Stubberup 86101261 anstub@hotmail.com
Kirsten Kjeldsgaard Jensen 30343350 kjeldsgaardjensen@gmail.com


Hospice Djursland
Strandbakken 1
8410 Rønde

TOVHOLDER:

Lisbeth Nielsen 87520099 / 40441726 ln.roende@godmail.dk


Hospice Søholm
Bispevej 68
Stavtrup
8260 Viby J

TOVHOLDERE:

Lisbet Dybbroe 24488552 lisbetdybbroe@hotmail.com
Inger Børsen 60659111 tob@netnote.dk


Ankerfjord Hospice
Fjordengen 25
6960 Hvide Sande

TOVHOLDERE:

Hans Andersen 97312168 hans-a@teliamail.dk
Svend Erik Madsen 50902243 svend@holiday-booking.dk
Tove Ledgaard 97321172 / 23452292 Tove.ledgaard@mail.dk


Sct. Maria Hospice Center
Karl Bjarnhofsvej 2
7120 Vejle Ø

TOVHOLDER:

Jytte Toftdal 97705440 / 21743856 jyttepeter@toftdal.dk


Hospice Sydvestjylland
Finsensgade 25
6700 Esbjerg

TOVHOLDER:

Kurt Junker  24670211 Kurtjunker-jensen@mail.tele.dk


Gudenå Hospice
Sygehusvej 18
8740 Brædstrup

TOVHOLDER:

Anne Grethe Nørgaard  75752370 agn@turbopost.dk


Hospice Sønderjylland
Ribe Landevej 130
6100 Haderslev

TOVHOLDERE:

Tove Bech 74523045 tove@bech.in
Aase Sørensen 74527723 Aase-s@mail.tele.dk
Bent Lausen 74543198 bela47@outlook.com


ØERNE

Hospice Fyn
Sanderumvej 130
5250 Odense SV

TOVHOLDER:

Birthe Hansen 64761633 Birthe.hansen@privat.dk


Hospice Sydfyn
Skovsbovej 100
5700 Svendborg

TOVHOLDER:

Niels Ole Nielsen 40610809 nonielsen@sydfynsmail.dk


Arresødal Hospice
Arresødalvej 100
3300 Frederiksværk

TOVHOLDERE:

Ida Rasmussen 21906268 ier@youmail.dk
Birgitte Jarde 50909987 birgittejarde@gmail.com


Hospice Søndergård
Tueholmen 6
2760 Måløv

TOVHOLDER:

Grethe Riber 29244676 griber@mail.dk


Sankt Lukas Hospice
Sankt Lukasvej 9B
2900 Hellerup

TOVHOLDER:

Tove Nielsen 23414031 ltgod@live.dk


Diakonissestiftelsens Hospice
Dronningensvej 24
2000 Frederiksberg

TOVHOLDER:

Karin Løkke 27110600 karinlokke@yahoo.dk


Hospice Sjælland
Tønsbergvej 61
4000 Roskilde

TOVHOLDERE:

Karen Margrethe Lund  46359766 kml@familie.tele.dk
Ingelise Møller 29799970 moellerglem@mail.dk


Hospicegården Filadelfia
Elmevej 7
4293 Dianalund

TOVHOLDER:

Erna Kristoffersen 26921947 ernak@stofanet.dk


Svanevig Hospice
Lindstrømsvej 2
4941 Bandholm

TOVHOLDER:

Erik Cedevall 26227140 erik@cederlvall.dk


Palliativ medicinsk afdeling P20
Bispebjerg Hospital,
Bispebjerg Bakke 23
2400 København NV

TOVHOLDER:

Jette Clausson-Kaas  29864552 jetteckaas@mail.dk